fbpx

Tísňová péče může seniorům zachránit život!

Nezřídka se dočtete v tisku titulek s názvem: „Seniorka upadla, volala o pomoc, slyšela jí sousedka, přivolala RZS.“ nebo: „Senior upadl a nemohl vstát, po třech dnech ho zachránili,…“. Co by se mohlo stát, kdyby sousedka volání o pomoc neslyšela, kdyby rodina seniora zrovna odjela na týden na dovolenou nebo by senior nedosáhl na telefon? Z toho pomyšlení mrazí.

Zejména u seniorů je díky různým zdravotním indispozicím (špatný zrak, Parkinsonova choroba, hypotenze, hypoglykemie apod.) riziko pádů vysoké.

Máte strach, že by se něco podobného mohlo stát Vašim rodičům, prarodičům či známým, když jsou zrovna doma sami? Právě proto se ŽIVOT 99 – Jihlava snaží dostat do povědomí široké veřejnosti svojí službu tísňové péče, která může být takovým situacím prevencí.

Jak terénní sociální služba TÍSŇOVÁ PÉČE funguje? Uživatel služby má u sebe tísňové tlačítko, které stiskne v krizové situaci a z kterékoliv části bytu si může přivolat pomoc přes hlasitý telefon. Dispečerka zmapuje situaci a okamžitě zprostředkuje adekvátní pomoc. V případě, že by došlo k náhlému zhoršení zdravotního stavu a uživatel služby by nestihl tísňové tlačítko stisknout, je v bytě umístěno pohybové čidlo. V případě, že by po nastavený interval (př.12 hodin) nedošlo k pohybu, dispečerka zjišťuje, zda je vše v pořádku.

 

Na závěr nám dovolte citovat slova jednoho z našich uživatelů služby: „Mně už Vaše služba zachránila život. Dostal jsem mozkovou mrtvici a nebýt včasného zavolání doktora, bych už tady nejspíš nebyl.“

Podporují nás

Kontakty

 

ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú.

Žižkova 98 (budova JYSKU, 4. patro)

586 01 Jihlava

IČ: 046 47 114

ID DS: 9a7apcv

E-mail: info@zivot99-jihlava.cz

Telefon: 567 211 695 (lze přepojit na konkrétního pracovníka)

Mobil: 732 516 663 (nelze přepojit)

Bankovní spojení: SBERBANK CZ, a.s., číslo účtu: 4050003187/6800