fbpx

Senioři a pohyb

O tom, že pohyb je důležitý v každém věku jste už pravděpodobně slyšeli. Jak, ale na pohyb ve vyšším věku, když tělo začíná bolet a pohybový aparát začíná být pomalejší a méně ohebnější?

Napíšeme si dnes pár tipů:

❎ Najděte si aktivitu, co Vás baví.

Nemá smysl dělat něco, co Vás nebude naplňovat a nebudete ji dělat rádi. Můžete začít s aktivitou, kterou jste dělali v minulosti, nebo zkusit úplně novou. Mezi velmi oblíbené aktivity patří procházky, klidnější cvičení, návštěva sauny.

❎ Nepřepínejte se.

Je důležité uvědomit si, že aktivita ve vyšším věku NENÍ ZÁVOD. To znamená, že nemusíte chvátat, nemusíte se stydět dát si pauzu a odpočinout si. Vždy aktivitu dělejte, tak, jak je ve vašich silách a možnostech. Nikdy nechoďte přes velkou bolest.

❎ Nebuďte na to sami.

Ve dvou se to lépe táhne. Citát, který zná téměř celý svět a platí téměř na vše! Mnohdy se nám totiž nebude chtít, budeme se citít unavení, nebo jen nebudeme mít chuť. To je důvod, proč doporučujeme najít si parťáka. Kdo by totiž nechal parťáka ve štychu, že jo?

❎ Nemějte strach.

Mnohokrát slyším, jak klienti říkají: „Já nikam nejdu, oni se na mě, tak divně koukají…všichni jsou rychlejší…já tam budu jen překážet“. STOP. Každý má právo na pohyb a na to, aby dělal věci, které ho baví. Neohlížejte se na ostatní a myslete aspoň trochu na sebe. Pohyb totiž neděláte pro ostatní, ale pro Vaše zdraví.

❎ Pravidelnost.

Nemusíte cvičit nebo se pohybovat každý den. Pouze doporučujeme pohybovat se pravidelně. Je to dobré nejen pro Vaše tělo, ale i pro Vás. Budete mít plány na které se budete moci těšit. Rozšíříte trávení svého volného času o další aktivity.

A nezapomínejte – i malý krok je cesta dopředu. 💪

Podporují nás

Kontakty

 

ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú.

Žižkova 98 (budova JYSKU, 4. patro)

586 01 Jihlava

IČ: 046 47 114

ID DS: 9a7apcv

E-mail: info@zivot99-jihlava.cz

Telefon: 567 211 695 (lze přepojit na konkrétního pracovníka)

Mobil: 732 516 663 (nelze přepojit)

Bankovní spojení: SBERBANK CZ, a.s., číslo účtu: 4050003187/6800