fbpx

Aktuality

Aktuality

Den Zdraví 2021

Ve středu jste nás mohli potkat na jihlavském náměstí v rámci akce Den Zdraví.

Předpověď počasí ani začátek dne nevypadal příznivě, pršelo, byl velký vítr a vlezlá zima. My jsme, ale slíbili, že na náměstí budeme a když něco slíbíme, tak to prostě platí! Vyndali jsme ze šatníku zimní bundy, teplé ponožky, kolegyně kozačky a vyrazili směr náměstí.

A musíme přiznat, že nás strašně překvapilo, kolik lidí nás navštívilo. Udělalo nám to velkou radost! ♥

Pro děti jsme měli připravené balonky, pro dospělé výrobky, ale naším hlavním cílem bylo předat Vám informace o nás.

Chceme Vám moc poděkovat, za každý dotaz, za každý zakoupený výrobek a za každou návštěvu. Díky Vám všem se nám podařilo získat 1855 Kč pro seniory!

Jste skvělí! 🥰

Více >
Aktuality

Senioři a pohyb

Senioři a pohyb 🧘

O tom, že pohyb je důležitý v každém věku jste už pravděpodobně slyšeli. Jak, ale na pohyb ve vyšším věku, když tělo začíná bolet a pohybový aparát začíná být pomalejší a méně ohebnější?

Napíšeme si dnes pár tipů:

❎ Najděte si aktivitu, co Vás baví.

Nemá smysl dělat něco, co Vás nebude naplňovat a nebudete ji dělat rádi. Můžete začít s aktivitou, kterou jste dělali v minulosti, nebo zkusit úplně novou. Mezi velmi oblíbené aktivity patří procházky, klidnější cvičení, návštěva sauny.

❎ Nepřepínejte se.

Je důležité uvědomit si, že aktivita ve vyšším věku NENÍ ZÁVOD. To znamená, že nemusíte chvátat, nemusíte se stydět dát si pauzu a odpočinout si. Vždy aktivitu dělejte, tak, jak je ve vašich silách a možnostech. Nikdy nechoďte přes velkou bolest.

❎ Nebuďte na to sami.

Ve dvou se to lépe táhne. Citát, který zná téměř celý svět a platí téměř na vše! Mnohdy se nám totiž nebude chtít, budeme se citít unavení, nebo jen nebudeme mít chuť. To je důvod, proč doporučujeme najít si parťáka. Kdo by totiž nechal parťáka ve štychu, že jo?

❎ Nemějte strach.

Mnohokrát slyším, jak klienti říkají: „Já nikam nejdu, oni se na mě, tak divně koukají…všichni jsou rychlejší…já tam budu jen překážet“. STOP.

Každý má právo na pohyb a na to, aby dělal věci, které ho baví. Neohlížejte se na ostatní a myslete aspoň trochu na sebe. Pohyb totiž neděláte pro ostatní, ale pro Vaše zdraví.

❎ Pravidelnost.

Nemusíte cvičit nebo se pohybovat každý den. Pouze doporučujeme pohybovat se pravidelně. Je to dobré nejen pro Vaše tělo, ale i pro Vás. Budete mít plány na které se budete moci těšit. Rozšíříte trávení svého volného času o další aktivity.

Dejte nám vědět, jak se příspěvek líbil. Joo a kdyby Vás napadl nějaký tip na který jsme zapomněli, napište nám ho do komentáře. 🙏

A nezapomínejte – i malý krok je cesta dopředu. 💪

Více >
Aktuality

Potetovaný sympaťák s dobrým srdcem, ano to je náš kolega Lukáš!

Lukáše Mandáta by na jeho povolání tipoval málokdo. Mladík s vášní v tetování, který má i vlastní tetovací jehlu a rok cestoval po Novém Zélandu, má však dobré srdce. 😍

https://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/potetovany-sympatak-lukas-mandat-pomaha-jihlavskym-seniorum-20210911.html?fbclid=IwAR0pVMoP17tcG7-THcMdyfFdI6Wh6ZxmZYBtLYCdwd_p2nWH5M3V1aB32UU

Více >
Aktuality

Naše paní ředitelka má narozeniny! ♥

Naše paní ředitelka má narozeniny!

A my jí z celého srdce chceme popřát všechno nejlepší. Hodně štěstí, zdraví, lásky a plno splněných přání!

Děkujeme za vše, co pro nás děláte a těšíme se na další společné roky.

Zaměstnanci ŽIVOT 99 – Jihlava

Více >
Aktuality

Nová trička od PLEAS

„Ty máš taky to nové tričko od Pleas?“😍
„Jo, a je fakt super!“
…Zaslechla jsem rozhovor našich pracovnic.

Udělalo nám to radost. Víme, jak je práce v terénu náročná. Dlouhodobě pracujeme na tom, aby se naši pracovníci cítili při své práci dobře a měli vše potřebné. To bychom, ale nedokázali bez našich partnerů, kteří nám na naší cestě pomáhají.

Děkujeme firmě Pleas za rychlé dodání a rozšíření našeho služebního šatníku!

Více >
Aktuality

Už jste viděli náš komiks?

Minulý pátek jste si o nás mohli přečíst v novinách MF Dnes, které obsahovali speciální přílohu Zdraví na Vysočině a v novinách 5plus2.

Pokud jste noviny nestihli zakoupit máme pro Vás dobrou zprávu. Přečíst si o nás můžete i online!

https://www.5plus2.cz/?e=BC-JIHLAVA&d=27.08.2021#strana=44

Více >

Kontakty

 

ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú.

Žižkova 98 (budova JYSKU, 4. patro)

586 01 Jihlava

IČ: 046 47 114

ID DS: 9a7apcv

E-mail: info@zivot99-jihlava.cz

Telefon: 567 211 695 (lze přepojit na konkrétního pracovníka)

Mobil: 732 516 663 (nelze přepojit)

Bankovní spojení: SBERBANK CZ, a.s., číslo účtu: 4050003187/6800