fbpx

Aktuality

Aktuality

Tísňová péče může seniorům zachránit život

Nezřídka se dočtete v tisku titulek s názvem: „Seniorka upadla, volala o pomoc, slyšela jí sousedka, přivolala RZS.“ nebo: „Senior upadl a nemohl vstát, po třech dnech ho zachránili,…“. Co by se mohlo stát, kdyby sousedka volání o pomoc neslyšela, kdyby rodina seniora zrovna odjela na týden na dovolenou nebo by senior nedosáhl na telefon? Z toho pomyšlení mrazí.
Zejména u seniorů je díky různým zdravotním indispozicím (špatný zrak, Parkinsonova choroba, hypotenze, hypoglykemie apod.) riziko pádů vysoké.
Máte strach, že by se něco podobného mohlo stát Vašim rodičům, prarodičům či známým, když jsou zrovna doma sami? Právě proto se ŽIVOT 99 – Jihlava snaží dostat do povědomí široké veřejnosti svojí službu tísňové péče, která může být takovým situacím prevencí.
Jak terénní sociální služba TÍSŇOVÁ PÉČE funguje? Uživatel služby má u sebe tísňové tlačítko, které stiskne v krizové situaci a z kterékoliv části bytu si může přivolat pomoc přes hlasitý telefon. Dispečerka zmapuje situaci a okamžitě zprostředkuje adekvátní pomoc. V případě, že by došlo k náhlému zhoršení zdravotního stavu a uživatel služby by nestihl tísňové tlačítko stisknout, je v bytě umístěno pohybové čidlo. V případě, že by po nastavený interval (př.12 hodin) nedošlo k pohybu, dispečerka zjišťuje, zda je vše v pořádku.

Na závěr nám dovolte citovat slova jednoho z našich uživatelů služby: „Mně už Vaše služba zachránila život. Dostal jsem mozkovou mrtvici a nebýt včasného zavolání doktora, bych už tady nejspíš nebyl.“

Více >
Aktuality

Zajímavosti o stárnutí

Stárnutí organismu je přirozený proces. Lidské tělo je nastaveno pro určitou délku života. Při optimálních podmínkách se může člověk dožít velmi vysokého věku.

„Část stárnoucí populace propadá tzv. involuční depresi – je pasivní a izoluje se. Druhá část seniorů naopak tréninkem paměti, učením i rehabilitací zvyšuje své fyzické a psychické schopnosti, a snaží se tak nepodlehnout přirozeným změnám. Ačkoli se díky stárnutí mění rychlost reakcí, schopnost regenerace, paměť i hormonální produkce, správnými režimovými opatřeními, včetně dodržování pitného režimu, lze průběh změn provázejících stárnutí brzdit,“ povzbuzuje internistka a systemická terapeutka MUDr. Kateřina Cajthamlová.

Sociální změny ve stáří významně ovlivňuje soběstačnost seniorů, ke které přispívá jednak po předcích zděděná genetika, jednak celoživotní trénink nezávislosti a přebírání odpovědnosti za vlastní osud.

Více >
Aktuality

Tísňová péče, co je to?

Tísňová péče patří mezi služby sociální péče. Je určena osobám, jejichž zdraví nebo život jsou ve stálém a vysokém ohrožení tím, že se náhle zhorší jejich zdravotní stav nebo schopnosti.
Služba tak může být poskytována např. osaměle žijícím starším osobám s omezenou soběstačností, osobám se zdravotním postižením apod.

Uživatelé služby jsou za pomoci elektronických zařízení v nepřetržitém hlasovém a elektronickém kontaktu s odborným personálem. Ten je schopen zajistit nebo zprostředkovat uživatelům neodkladnou pomoc v případě náhlého ohrožení zdravotního stavu nebo života (např. při pádu, náhlém zhoršení zdravotního stavu apod.). Elektronická zařízení používaná pro zajištění této služby umožňují uživatelům služby snadné kontaktování odborných pracovníků v případě, že taková situace nastane.

Elektronické zařízení umožňuje hlasový kontakt i v případě, kdy se zařízení ocitne mimo fyzický dosah ohrožené osoby (např. v důsledku pádu). Odborný personál je s uživatelem v kontaktu i při zvýšeném riziku ohrožujících situací nebo při podezření na ně.

Více >
Aktuality

Firemní grilování

Práce v sociálních službách je v určitých ohledech velmi náročným povoláním. Každý den je jiný, jiné prostředí…Často pracovníci bojují s vlivem počasí, dochází ke klientům přes závěje i deště a nic je v jejich práci neodradí. V tísňové péči pracovníci zase pomáhají 24 hodin denně, ve dne, v noci jsou tu pro naše klienty.

V naších očích si zaslouží naši zaměstnanci poděkování za výborné pracovní výsledky a nasazení! 🙂

Kromě ústního poděkování se paní ředitelka rozhodla uspořádat grilovaní pro všechny zaměstnance. Grilování se uskutečnilo 17. 6. 2022 na firemním balkoně, kromě krkovice, kuřecího, byly k dispozici i jiné druhy pochutin, například dámami tolik oblíbené grilované hermelíny.

Akci jsme si všichni užili a už se těšíme na další 🙂

Více >
Aktuality

Festival sociálních služeb

Festival sociálních služeb v Havlíčkově Brodě je úspěšně za námi! Děkujeme Charita Havlíčkův Brod za pozvání a skvělou akci. 🥰
A Vám všem, kteří jste se za námi zastavili, poslechli si informace o tísňové péči a zakoupili výrobky na podporu seniorů a osob se zdravotním postižením. Jen díky Vám jsme získali do sbírkové kasičky úžasných 950 korun! 🥳
Těšíme se na příští rok. ♥

Více >
Aktuality

Máme zavřeno. 🙁

Zítra máme z provozních důvodů zavřeno. 🥺Těšit se budeme ve čtvrtek 2. 6. 2022.

Žádosti o poskytování služby můžete vkládat do schránky.

Více >

 

 

 

Kontakty

 

 

ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú.

Žižkova 98 (budova JYSKU, 4. patro)

586 01 Jihlava

IČ: 046 47 114

ID DS: 9a7apcv

E-mail: info@zivot99-jihlava.cz

Telefon: 567 211 695 (lze přepojit na konkrétního pracovníka)

Mobil: 732 516 663 (nelze přepojit)

Bankovní spojení: Komerční banka a.s.

Číslo účtu: 123-6350470237/0100