ZRUŠENÍ provozní doby kanceláře dne 9. 11. 2022

Ve středu bude provozní doba kanceláře zrušena.

Žádosti o poskytování služby můžete vkládat do schránky.

Děkujeme za pochopení, budeme se na Vás těšit opět 10. 11. 2022.

Po celý rok 2022 se pracovníci terénních služeb mohly vzdělávat s podporou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Jedním z našich dlouhodobých podporovatelů je Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. V rámci projektu Podpora vzdělávání pracovníků terénních sociálních služeb jsme od nadace získali krásných 52 681 korun na zajištění odborného vzdělávání pracovníků terénních sociálních služeb v oblastech, které jsou přínosem nejen pro samotné pracovníky, ale i klienty. 🧤

Pro pracovníky obou sociálních služeb – Osobní asistence a Tísňové péče je vzdělávání velmi důležité. Ideální je, když absolvované vzdělávání je zaměřeno prakticky a je možné ho využít při poskytování sociálních služeb. Díky projektu Podpora vzdělávání pracovníků terénních sociálních služeb byly vybrány kurzy, které praktickou využitelnost splňují. Konkrétně pracovníci absolvovali kurzy Aby záda nebolela, Validace podle Naomi Feil a Základní krizová intervence.

Vánoční provozní doba kanceláře

Od 23. 12. 2022 do 2.1. 2023 bude zrušena provozní doba kanceláře, v neodkladných případech je možné se obrátit na níže uvedená čísla. K dispozici pro Vás během vánoční svátků bude také operátor tísňové péče, na kterého se můžete obrátit

Žádosti o poskytování služby můžete vkládat do schránky nebo zaslat na e-mail: info@zivot99-jihlava.cz.

Děkujeme za pochopení, budeme se na Vás těšit opět 3. 1. 2023.

Díky projektu „Zajištění domácí tísňové péče a modernizace venkovní tísňové péče v Kraji Vysočina“ a podpoře Kraje Vysočina se podařilo dalším seniorům zajistit setrvání v domácím prostředí

Organizace ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú. realizovala v roce 2022 projekt „Zajištění domácí tísňové péče a modernizace venkovní tísňové péče v Kraji Vysočina“, který v rámci Fondu Vysočiny podpořil Kraj Vysočina finanční částkou ve výši 134 154 Kč. Pro poskytování Tísňové péče jsou nepostradatelná „oboustranná komunikační zařízení“, tzv. terminální stanice, které jsou montovány do bytů uživatelů a slouží pro domácí tísňovou péči. Po stisknutí tísňového tlačítka umožňují terminální stanice hlasové propojení s dispečinkem tísňové péče, jež má zázemí v sídle organizace. Na dispečinku je přítomen 24 hodin 7 dní v týdnu vyškolený operátor, který je připraven zprostředkovat pomoc uživatelům služby tísňové péče.
Stisknutí tísňového tlačítka v rámci domácí tísňové péče pomohlo nejčastěji ke zprostředkování pomoci při pádu uživatele nebo při zhoršení zdravotního stavu. Například i taková běžná záležitost, jako je vánoční úklid, může ohrozit uživatele na zdraví. Při úklidu ložnice uživatelka zvedala matraci, která na ni byla přiliž těžká. Uživatelka matraci neudržela, upadla na zem a nemohla se zvednout. Stiskla tísňové tlačítko a operátor ji zprostředkoval pomoc – zavolal rodinného příslušníka, který uživatelce pomohl vstát.
Díky podpoře Kraje Vysočina prostřednictvím grantového programu Prevence kriminality 2022 – Fond Vysočiny bylo možné zakoupit 11 kusů terminálních stanic za 131 560 Kč. Terminální stanice byly nainstalovány v domácnostech 11 uživatelů v Kraji Vysočina. Kromě domácí tísňové péče může být uživatelům poskytována také venkovní tísňová péče. Poskytování venkovní tísňové péče je zajištěno pomocí mobilních telefonů, v nichž je přímo integrováno tísňové tlačítko. Při stisknutí tísňového tlačítka na mobilním telefonu se senior spojí s dispečinkem. Telefon současně vyšle přesné GPS souřadnice místa, díky čemuž dojde k rychlé lokalizaci uživatelů v terénu. V případě, že nastane situace, kdy je nutné volat Integrovaný záchranný systém, může operátor sdělit přesné GPS souřadnice uživatele. Krajem Vysočina byla financována koupě 12 mobilních telefonů v celkové výši 17 500 Kč, jež jsou postupně využívány k poskytování venkovní tísňové péče uživatelům v Kraji Vysočina.
Kromě domácí tísňové péče může být uživatelům poskytována také venkovní tísňová péče. Poskytování venkovní tísňové péče je zajištěno pomocí mobilních telefonů, v nichž je přímo integrováno tísňové tlačítko. Při stisknutí tísňového tlačítka na mobilním telefonu se senior spojí s dispečinkem. Telefon současně vyšle přesné GPS souřadnice místa, díky čemuž dojde k rychlé lokalizaci uživatelů v terénu. V případě, že nastane situace, kdy je nutné volat Integrovaný záchranný systém, může operátor sdělit přesné GPS souřadnice uživatele. Krajem Vysočina byla financována koupě 12 mobilních telefonů v celkové výši 17 500 Kč, jež jsou postupně využívány k poskytování venkovní tísňové péče uživatelům v Kraji Vysočina.

ZRUŠENÍ provozní doby kanceláře dne 9. 11. 2022

Ve středu bude provozní doba kanceláře zrušena.

Žádosti o poskytování služby můžete vkládat do schránky.

Děkujeme za pochopení, budeme se na Vás těšit opět 10. 11. 2022.

Týden sociálních služeb, aneb Den otevřených dveří s výstavou pro veřejnost a Ocenění pracovníků

V týdnu od 3.10.2022 do 9.10.2022 probíhal Týden sociálních služeb, v rámci něhož se u nás uskutečnil Den otevřených dveří a výstava ukazující život v naší organizaci. Vyvrcholením týdne bylo předávání ocenění pracovníkům v přímé péči – za naši organizaci ocenění převzala operátorka služby Tísňové péče.

Na Den otevřených dveří navštívily organizaci ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú. dvě třídy studenů ze Střední odborné školy sociální z oboru sociální práce. „Je vždy potěšením předávat zkušenosti z praxe budoucím pracovníkům v oboru sociální práce“ vyjádřila ředitelka organizace Kamila Vondráková. „Nejenže můžeme studentům sdělit, jak služby fungují podle zákona o sociálních službách, ale také můžeme sdílet praktické a zajímavé zkušenosti a upozornit na situace, které nemusí jít vždy podle plánu“ doplnila dále ředitelka.

Jedním ze vzácných okamžiků bylo předávání Ocenění pracovníkům v sociálních službách. „Velmi děkujeme statutárnímu městu Jihlava za organizaci tak milé události, jakou Ocenění pracovníků sociálních služeb je“ sděluje ředitelka organizace. V tomto roce byla za organizaci ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú. oceněna paní Zdeňka Sýkorová, a to za skvělou práci operátorky Tísňové péče, za její profesionální přístup a velké osobní nasazení. Po skončení Týdnu sociálních služeb je dále možné shlédnout výstavu fotografií před sídlem organizace (Žižkova 98, Jihlava, budova bývalého Jysku). Cílem výstavy bylo poskytnout náhled do organizace i pro širokou veřejnost, která prochází kolem. Fotografie jsou autenticky zachycené okamžiky z každodenního poskytování sociálních služeb. Na výstavě můžete shlédnout například fotografie pracovníků a klientů při poskytování sociální služby a motivy, jež zobrazují širší činnost organizace.

ZRUŠENÍ provozní doby kanceláře dne 20. 9. 2022

Zítra máme z provozních důvodů zavřeno. 🥺 Těšit se budeme ve středu 2. 6. 2022.

Žádosti o poskytování služby můžete vkládat do schránky.

Děkujeme za pochopení.

Změna provozní doby kanceláře dne 13. 9. 2022

Zítra máme z provozních důvodů zavřeno. 🥺 Těšit se budeme ve středu 2. 6. 2022.

Žádosti o poskytování služby můžete vkládat do schránky.

Děkujeme za pochopení.

Sháníme levanduli!

Tentokrát na Vás jdeme s prosbou…není tu mezi Vámi někdo, kdo by měl levanduli navíc? Vyrábíme z ní výrobky a teď už nám naše interní zdroje došly. 🙁

Rádi bychom, ale vyráběli i nadále a k tomu potřebujeme právě levanduli!

Je tu mezi Vámi někdo, kdo může pomoci? 🙁

Volejte, pište! 737 234 440, projekty@zivot99-jihlava.cz

Už jste slyšeli o trezoru na klíčky?

Už jste slyšeli o trezoru na klíčky? Skvělá věc! 💪
Doporučujeme to všem klientům tísňové péče a chceme ho doporučit i Vám! Pokud ve svém okolí nemáte nikoho, komu s klidem svěříte klíče od své domácnosti, je tu možnost objednání trezoru na klíče k domovním dveřím.
Úložný box na klíče je vyroben z tvrdého kovu a je odolný proti úmyslnému poškození řezáním či vypáčením. Box má také výbornou odolnost proti povětrnostním vlivům. Je vybaven čtyř místným kombinačním systémem, který se jednoduše používá a hlavně nepotřebujete k jeho odemknutí klíče. Nastvíte si vlastní kód, který si můžete pro vaši bezpečnost často měnit. Máte možnost si nastavit stovky kombinací. Do tohoto boxu můžete uložit klíče od domu, auta či dalších prostor a navíc i hotovost nebo cennosti.
Více informací se dozvíte zde.