fbpx

Aktuality

Aktuality

Věděli jste, že 8 lidí z 10 chce žít doma?

Češi chtějí ŽÍT DOMA i v případě, kdy nebudou na vše stačit sami. Stěhování do pobytového zařízení typu domov pro seniory by volil jen zlomek populace, a to ještě ne vždy jako ideální řešení.

Vyplynulo to z nejaktuálnějšího průzkumu Institutu sociální práce, z.s., ve spolupráci s agenturou NMS Market Research.

Výzkum ukázal, že i když naprostá většina Čechů dává přednost péči v domácnosti, značná část veřejnostinení o možnostech terénních sociálních služeb i pobytových zařízení správně informována.

Z odpovědí rovněž vyplynulo, že povědomí o sociálních službách je v populaci velmi nízké a nepřesné a že představy o podobě a fungování sociálních služeb mohou být naprosto odlišné.

Výzkum rovněž potvrdil jak potřebu dalšího rozvoje terénních sociálních služeb, které lidem umožní co nejdéle ŽÍT DOMA, tak nutnost širší informační kampaně o možnostech a fungování všech druhů sociálních služeb.

Více se můžete dozvědět zde:
https://zitdoma.cz/2020/02/05/vetsina-cechu-chce-zit-doma-i-kdyz-se-stane-zavisla-na-peci-druhych-vyplyva-z-pruzkum-institutu-socialni-prace/

Více >
Aktuality

Příběhy ze ŽIVOTA aneb medailonky zaměstnanců – IV.

Co Vás vedlo k práci v sociální oblasti?

Už jako dítě jsem měla tendenci pomáhat ostatním a zůstalo mi to až do teď. 🙂 Svojí práci miluji a nedovedu si představit, že bych musela dělat něco jiného.

Co na svoji práci máte nejradši?

Klienty a rozmanitost. Každý klient je jedinečný a vždy vám do života něco přinese. Vidět spokojeného klienta, který vám věří a je vděčný za každou chvíli s vámi je k nezaplacení.

A.

Více >
Aktuality

Bez notebooku ani ránu! 💻

Lidé od vedle…aneb další článek!
Tentokrát na jihlavském deníku.
Více se dozvíte zde.
https://jihlavsky.denik.cz/lide-odvedle/martina-sprynarova-pomaha-druhym-bez-notebooku-se-pri-sve-praci-neobejde-2021041.html?fbclid=IwAR1zMsiCATlvT3CPkGnd-KIFWSeKF3D2rQ3uw-kO3z7wLjM9_VMQ6m446U0

Více >
Aktuality

Pomáháme…pomůžete VY nám?

Dnes na Vás máme takovou prosbu. 🙏
Pomáháme už poměrně dlouhý čas, ale stále je tu hodně lidí, kterým bychom mohli pomoci, ale z nějakých důvodů o naší službě neví. ☹️
A tak nás napadlo, pokud víte o někom, komu bychom mohli pomoci, předejte mu na nás kontakt, ukažte mu naše webové stránky.
A hlavně sdílejte tento příspěvek, ať se o nás dozví, co nejvíce lidí. 💕
Děkujeme, že společně s námi chráníte životy, nejen seniorů. 🥰
🌐 http://zivot99-jihlava.cz/
📞 567 211 695
📩 tisnovapece@zivot99-jihlava.cz

Více >
Aktuality

Světový den zdraví

Tématem pro rok 2021 je budování spravedlivějšího a zdravějšího světa.🙏
World Health Organization (WHO) věří, že současný svět není místem, kde jsme si všichni rovný a pandemie COVID-19 to ještě více odkryla.

Někteří lidé žijí zdravěji a mají lepší přístup ke zdravotní péči jen na základě toho, kde se narodí, vyrůstají, žijí, pracují a stárnou.🧓

Stále jsou tu, ale skupiny lidí, které mají nižší příjmy, špatné podmínky na bydlení a vzdělání, málo pracovních příležitostí, mají omezený nebo žádný přístup k bezpečnému prostředí, čisté vodě a vzduchu, potravinám a zdravotní péče. Což vede k různým nemocem nebo i k předčasné smrti.😞

Tomu se však dá rovnějšími podmínkami předejít. Kvalitní zdravotní péče má být základ pro nás všechny. Především v době pandemie, je velkou výhodou, že se umíme dostat ke zdravé stravě, potravinovým doplňkem zda si svým zdravým životním stylem pomoci. I takové maličkosti nám pomáhají lépe zvládat náročné období, ve kterém jsme se ocitli.

Proto je letošním cílem zajistit, aby kdokoliv, kdekoliv mohl uplatnit své právo na dobrou zdravotní péči.💪

Autorem článku je: Naureus-Zdravá výživa, Prírodná Kozmetika, Výživové doplnky, Eko drogéria

Více >

Kontakty

 

ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú.

Žižkova 98 (budova JYSKU, 4. patro)

586 01 Jihlava

IČ: 046 47 114

ID DS: 9a7apcv

E-mail: info@zivot99-jihlava.cz

Telefon: 567 211 695 (lze přepojit na konkrétního pracovníka)

Mobil: 732 516 663 (nelze přepojit)

Bankovní spojení: SBERBANK CZ, a.s., číslo účtu: 4050003187/6800