Aktuality

Aktuality

Slavíme 25 let od založení!

Kdo jsme? Jihlavská organizace poskytující služby seniorům a lidem se zdravotním postižením. Na poli sociálních služeb působíme již 25 let. Letošní výročí má pro nás trochu hořkosladkou příchuť, jelikož díky karanténě a „koronakrizi“ jsme nemohli oslavit toto výročí tak, jak by si zasluhovalo. Pojďte se tedy spolu s námi ohlédnout za tím, co bylo a také se seznámit s plány do budoucna.
Organizace vznikla v roce 1995, jakožto jihlavská pobočka pražské centrály ŽIVOT 90. První poskytovanou službou byl Senior telefon, který se brzy přetransformoval v službu Tísňové péče. V roce 2003 se začal projevovat zájem seniorů a osob se zdravotním postižením o službu osobní asistence, s jejímž poskytováním se začalo v září roku 2003. Každoročně tato služba pomůže bezmála 100 klientům. V roce 2016 se jihlavská pobočka osamostatnila od pražské centrály a byl založen ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú.

Za dobu působení prošla organizace řadou změn a inovací, mimo jiné změnila své sídlo a zmnohonásobila počet zaměstnanců až na současných 45 pracovníků. V tomto roce je nejnovější změnou zavedení venkovní tísňové péče, kterou zajišťujeme prostřednictvím mobilu s GPS lokalizací. Stručně řečeno: klient, v případě ohrožení, stiskne SOS tlačítko na mobilním telefonu a spojí se s proškoleným operátorem, který danou situaci řeší. Současně také dochází k lokalizaci klienta v terénu – což umožňuje rychlejší a přesnější zprostředkování pomoci. Byli bychom moc rádi, kdyby se informace o této formě moderní pomoci dostaly k co největšímu počtu lidí. Vždyť co je důležitější než zůstat i ve vyšším věku samostatným a při tom vědět, že se mi kdykoliv a kdekoliv dostane rychlé a přesné pomoci?

V rámci osobní asistence pomáháme osobám od 6 let věku při péči o vlastní osobu, například s hygienou, při stravování, s chodem domácnosti, při aktivizaci, se zajištěním běžných pochůzek (nákup, doprovod na úřady či ke kadeřnici)… Naše osobní asistenty a asistentky můžete potkat také ve škole, ale i u běžných zaměstnavatelů, kde dopomáhají handicapovaným zaměstnancům. I k těm nejvzdálenějším a špatně dostupným klientům se naši pracovníci dostanou díky rozšířenému vozovému parku. Vlastními silami se nám podařilo získat již 4. služební automobil, díky němuž se stane naše služba ještě dostupnější pro více klientů.

A jaké máme plány do budoucna? Udržet stálý tým pracovníků a poskytnout jim adekvátní finanční ohodnocení, dále šířit povědomí o našich službách, hlavně tedy o venkovní tísňové péči a v neposlední řadě optimalizovat časovou dostupnost osobní asistence. Tak nám, prosím, držte pěsti, ať se nám to podaří.

Více >
Aktuality

Vertikální žaluzie

Dnes jste se mohli zúčastnit ankety a hádat co je u nás nového. Rozhodli jsme se, že už Vás nebudeme dále napínat..většina z Vás totiž stejně uhádla. 💪
Nově u nás najdete vertikální žaluzie! 🤩
Žaluzie jsme si nechali vyrobit od společnosti KŘÍŽ Clonící technika a musíme říct, že jsme maximálně spokojený!
Děkujeme společnosti za výbornou komunikaci, cenové zvýhodnění a rychlé dodání a namontovaní.
A pro Vás tu máme odkaz, kdyby jste se na jejich práci chtěli podívat. 🙂
https://www.jizaluzie.cz

Více >
Aktuality

VENKOVNÍ TÍSŇOVÁ PÉČE

Venkovní Tísňová péče
Služba pro aktivní seniory?

VENKOVNÍ TÍSŇOVÁ PÉČE!

Zprostředkování pomoci v krizové situace, ať jste kdekoliv. Jedinou podmínkou je dostatečný signál operátora.
S námi se už nemusíte bát jít sami na procházku, zahradu, či na druhý konec republiky. O:)

Vždy tu pro Vás budeme! Stačí stisknout tísňové tlačítko vzadu na tísňovém telefonu. 🙂

Více >
Aktuality

INVESTUJEME V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH 2020

S radostí Vám oznamujeme, že za podpory Kraje Vysočina jsme prostřednictvím projektu INVESTUJEME V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH 2020, zakoupili nový služební automobil!

Naše nová ŠKODA Fabia nám zajistí poskytování služby Osobní asistence i v méně dostupných lokalitách. Současně bude automobil sloužit i Tísňové péči, zejména při sociálních šetření a údržbě terminálních stanic našich uživatelů v Kraji Vysočina.

Automobil bude také využíván pro pracovní cesty za účelem prezentace našich služeb v Kraji Vysočina.

A díky komu se nám podařilo zakoupit další automobil? Celou akci jsme mohli zrealizovat díky dotaci z Fondu Vysočiny, programu Investujeme v sociálních službách 2020, která činila 140 000 Kč.

Bez podpory z Fondu Vysočiny by pro nás nákup služebního automobilu byl nereálným cílem.

Tímto velice děkujeme Kraji Vysočina za jeho dlouhodobou podporu.

Poděkování patří také AUTOSALONU F3K, s.r.o. Třebíč, za jejich ochotu a spolupráci při výběru auta. Vše proběhlo na výborné úrovni – rychlá komunikace, všechny informace o autě (včetně historie), kontrola auta, zařízení přepisu a mnohé další!

Více >
Aktuality

PREVENCE KRIMINALITY 2020

Ve spolupráci s Krajem Vysočina jsme z grantového programu PREVENCE KRIMINALITY 2020 pořídili 12 kusů terminálních stanic, které umožňují poskytování Tísňové péče v kraji Vysočina. Společně jsme díky příspěvku od Kraje Vysočina pomohli 12 osobám zůstat ve svém přirozeném prostředí.

Celková cena za pořízení terminálních stanic činí 142 600 Kč. Z dotace Fondu Vysočiny – PREVENCE KRIMINALITY 2020 jsme obdrželi 128 340 Kč. Zbylé finanční náklady jsme hradili z vlastních zdrojů organizace.

Děkujeme Kraji Vysočina za jejich finanční příspěvek z Fondu Vysočiny a také za jejich podporu a spolupráci.

Více >
Aktuality

Pozvánka na Jihlavský den zdraví

Srdečně Vás zveme na Jihlavský den zdraví, který se uskuteční už tuto středu (16. 9. 2020) na Masarykově náměstí v Jihlavě! Akce je součástí evropského týdne mobility.
V našem stánku na Vás bude čekat milá obsluha, překvapení pro děti, balooonky a mnoho předmětů k zakoupení od náramků až po nahřívací či vonné polštářky..O:)
Tak neváhejte a stavte se!
Už tuto středu od 9:00 do 17:00.
Těšíme se na Vás! 🙂

Více >

Kontakty

 

ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú.

Žižkova 98 (budova JYSKU, 4. patro)

586 01 Jihlava

IČ: 046 47 114

ID DS: 9a7apcv

E-mail: info@zivot99-jihlava.cz

Telefon: 567 211 695 (lze přepojit na konkrétního pracovníka)

Mobil: 732 516 663 (nelze přepojit)

Bankovní spojení: SBERBANK CZ, a.s., číslo účtu: 4050003187/6800